Yeni Lara Croft’un yer aldığı Tomb Raider filminin ilk fragmanı yayınlandı

İlki 2001’de ve ikincisi 2003’te Angelina Jolie tarafından canlandırılan, popüler bilgisayar oyunu Tomb Raider‘ın peyaz perdeye uyarlanan son filminde bu kez Alicia Vikander mezar avcısı Lara Croft oluyor.

Fragmandan anlaşıldığına göre yeni film 2013’te piyasaya çıkan ve sadece “Tomb Raider” olarak isimlendirilen oyuna paralellik gösteriyor. Fırtınalı bir gece alabora olan gemiden kurtulması, ormanda dereyi bir ağacın üstünden geçmesi (fragmanda geçemeyip düşüyor), uçak enkazı üzerinde yürümesi gibi tanıdık ve güzel sahneler yer alıyor.


Yönetmenliğini Roar Uthaug‘ın üstlendiği filmde Lara Croft’un gençlik dönemi yer alıyor. 21 Yaşındaki Croft babasının kayboluşunu araştırırken kendini maceranın içerisinde buluyor ve mezar mezar koşturmaya başlıyor. Oscar ödüllü Alicia Vikander’ın zorlu performansıyla rolün hakkını verdiği anlaşılan filmde Dominic West, Daniel Wu ve Walton Goggins gibi başarılı oyuncular da yer alıyor. Tomb Raider 18 Mart 2018’de gösterime girecek.

Vikander’i 2016’da yayınlanan bir başka sinema efsanesi Jason Bourne‘da Heather Lee olarak gördüğümüzü de hatırlatalım.

Hasan Civelek

BT Magazin'in kurucusu. Kitapi kurucu ortağı. Elektronik Mühendisi. 2001'den beri PHP üzerine çalışıyor. Ubit AŞ.'de Ar-Ge direktörü ve PHP/iOS uygulama geliştiricisi olarak görev yapıyor. 2010'dan beri blogger.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...