Apple’ın yeni patenti iPhone ve iPad’e farklı bir görev tanımlıyor

Apple Insider tarafından ortaya çıkartılan bir patentte Apple’ın iPhone ve iPad’e farklı bir görev tanımı yaptığı görülüyor.

Dizüstü tarzı dock istasyonları üretme planları olduğu düşünülen firmanın bu konudaki çalışmaları patent görsellerinden açık olarak anlaşılıyor.


Grafiklerde iki tür dock istasyonu olduğu görülüyor. Birincisinde monitör ve klavyeden oluşan “aptal” bir terminalin touchpad kısmına yerleştirilen iPhone sayesinde bu cihazın bütün hesaplama işlemlerini bu telefon sağlıyor.

Diğer dock aslında zaten görmeye alıştığımız bir metoda dayanıyor. bu dock aslında sadece bir klavyeden ibaret. Monitör ve bilgisayar olarak iPad kullanan bu yapı hali hazırda BridgeAir markasının ürünlerini andırıyor.

Apple’ın bu patentleri alması mutlaka bu işin peşinde olduğunu göstermiyor. Ancak yine de firmanın ilgi alanları hakkında ipucu verdiği kesin.

Dizüstü bilgisayara dönüşen telefonları daha önce başka firmalar da denedi. Motorola’nın Atrix 4G’si veya HP’nin Elite X3 Lapdock ürünleri bunlara örnek gösterilebilir. Ancak insanlar genelde telefonlarını bilgisayarlarından daha sık yenileme eğiliminde olduklarından böyle bir cihaz satın aldıklarında yeni telefonun ebatları ile ellerinde dock’un yapısı uyuşmayabilir. O nedenle bu tarz ürünler rakiplerin akıbetiyle karşılaşabilir.

Kaynak: TNW

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...