GitHub fiyat politikası değişti

Github fiyat politikası

Linux’un kurucusu Linus Torwalds’ın da içinde bulunduğu Linux Kernel (Linux Çekirdeği) ekibi tarafından geliştirilen modern yazılım versiyonlama sistemi Git’i 2008’de web tabanlı bir servis olarak sunmaya başlayan GitHub‘un fiyat politikası değişti.

Açık kaynaklı projeler için tamamen ücretsiz olan GitHub bu özelliğini yine koruyor fakat kapalı yazılımlar için önceden proje sayısına göre belirlediği fiyat politikasını artık kullanıcı sayısına göre düzenledi.


Kişisel, Organizasyon ve Kurumsal olmak üzere üç farklı paket sunuluyor. Artık bütün paketlerde limitsiz sayıda kapalı proje oluşturulabiliyor. Organizasyon paketinde kullanıcı başına ayda 9 $, Kurumsal pakette de kullanıcı başına ayda 21 $ talep ediliyor.

Öğrenciler için Kişisel paketi ücretsiz kullanmak da mümkün. Bunun için 13 yaşından büyük olmak ve okul domainli bir email adresi ile başvurmak ve öğrenci kimliği veya öğrenci olduğuna dair bir belgeyle başvurmak gerekiyor.

GitHub’un yeni fiyat politikası proje sayıları artan fakat personel sayısı değişmeyen firmaların BitBucket gibi alternatiflere yönelmesinin de önüne geçebilir.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...