Twitter fotoğraf ve bağlantıları 140 karakter sınırına dahil etmeyecek

Bloomberg’deki habere göre Twitter önümüzdeki günlerde bir yenilik yaparak kurulduğu günden beri devam eden 140 karakterlik paylaşım sınırına fotoğraf ve bağlantıları dahil etmeyecek.

Bilindiği üzere 140 karakter sınırı Twitter’in başlangıcından beri uygulanan bir kısıtlamadır. Diğer sosyal medya ortamlarından farklı olarak kısa ve çarpıcı içeriklere yer vermek istemeleri yanında kullanıcıların ilk yıllarda cep telefonlarındaki sms servisi üzerinden tweet gönderebilmeleri için de bu limite uymak zorunda kaldılar. Sonrasında sms servisindeki sınırlar kaldırılınca bile bu özellik çok benimsendiği için vazgeçilemedi fakat geçtiğimiz günlerde kullanıcıların Twitter üzerinden birbirleriyle mesajlaşabildiği Direkt Mesaj bölümünde bu sınır tamamen kaldırıldı.


Şirket, bu yılın başlarında gönderilerdeki mesaj limitini 10.000 karakter gibi bir değere çıkarmayı düşündü fakat hedef kitlenin Twitter’i daha çok tartışma ve canlı etkinlikler için kullandığını göz önüne alarak bundan vazgeçti ve daha çok görsel ve bağlantı paylaşabilmenin yolunu açtı.

 

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...