Twitter için Vine artık bitti

Bir zamanların en iyi video paylaşım platformu olan Vine için kötü haber geldi. Twitter bünyesinde kurulan yazılım bundan sonra geliştirilmeyecek. Mobil uygulama üzerinden artık yeni videolar oluşturulamayacak olan servisin web sitesi daha önce oluşturulmuş videolar için yine açık duracak.

Mevcut kullanıcılar web sitesi üzerinden videolarına erişip indirebilecek. Şirket site veya uygulama üzerinde herhangi bir değişiklik yapmadan önce kullanıcılara haber verileceğini belirtti. Ancak yeni video yükleme imkanı artık olmayacak gibi görünüyor.


Twitter’ın Vine’ı bitirme kararının ardında kitlesinin büyük bir kısmını Instagram ve Snapchat’e kaptırmış olması yatıyor. Belki Periscope gibi Vine da Twitter uygulamasına entegre olarak devam edebilir ancak böyle dahi olsa artık şirketin ana ilgi odağı olmayacağı kesin.

Şirketin kendini satma telaşı içerisinde olduğu şu sıralarda diğer devam eden ve rakipleri karşısında kan kaybetme riski olan canlı yayın uygulaması Periscope’un akıbeti merak ediliyor.

Kaynak: Engadget

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...