Google’dan iş amaçlı video konferans uygulaması: Google Meet

Google yeteri kadar iletişim uygulaması sunmuyormuş gibi Google Meet isimli yeni bir tane daha çıkardı.

G Suite kullanıcılarının HD Video toplantılar oluşturmasına olanak tanıyan bu uygulamanın şu an için Web ve iOS sürümü mevcut. Henüz Android için bir ürün veya açıklama yapılmadı.


Meet iOS uygulamasında yeni bir toplantı oluşturulabiliyor ve mevcut toplantılara katılım sağlanabiliyor. Web sürümünde ise yeni bir toplantı başlatılamıyor ancak bir kod girerek mevcut toplantılara giriş yapılabiliyor. iOS uygulamasında toplantıya henüz iştirak edememiş kişilerin cep telefon bilgileri listeleniyor. Uygulama Gmail ve Google Calendar ile entegre çalışıyor.

Google Meet’in, iki hafta önce duyurulan Amazon’un video konferans uygulaması Chime’yle yakın zamanda ortaya çıkması dikkat çekiyor.

Microsoft Skype ve GoToMeeting gibi rakipler karşısında Google Meet’in akıbetini şimdiden tahmin etmek zor. Ancak Meet’in mevcut G Suite kullanıcılarının ödediği ücrete dahil olması ve entegrasyon sağlaması, Google hizmetlerine yatırım yapmış 3 milyon şirket için iyi bir seçim olabilir.

G Suite Nedir? Google’ın sunduğu Gmail, Dökümanlar, Slaytlar, E-Tablolar gibi bulut hizmetlerinin tamamına G Suite deniyor.

Kaynak: TNW

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...