Vine ölmeyecek ama biraz değişecek

Twitter’ın kurduğu bir zamanların popüler video tabanlı sosyal medya uygulaması Vine‘ın kapatılacağının duyurulmasının ardından fanatikleri tarafından Internet’te büyük bir kampanya düzenlendi. Bu çalışma işe yaradı ve Vine sonlandırılmaktan vazgeçildi. Ancak Vine eski Vine olmayacak.

Şirketin Medium‘da yayınladığı blogda Ocak ayından itibaren uygulamanın Vine Camera olarak devam edeceği bildirildi. Uygulama üzerinden yine 6 saniyelik videolar hazırlanabilecek ve doğrudan Twitter’a gönderilebilecek, telefona kaydedilebilecek veya diğer platformlarda paylaşılabilecek ancak Vine’in eskisi gibi kendine ait bir sosyal medya ağı olmayacak.


Vine severler halihazırda kullandıkları, aşina oldukları yazılımı kullanmaya devam edebilecek. Ancak arkasında bir platform bulunmayacağı için sıkı Vine topluluğu zamanla kaybolabilir. Öte yandan sonuçta bu yeni durum Vine’ın tamamen kapanmasından iyidir.

Belki Twitter özel bir Vine kategorisi oluşturup Vine içeriklerinin tek bir yerden kolaylıkla bulunmasını sağlayabilir. Zaten Periscope canlı yayınlarını ana uygulamaya entegre etmiş durumda. Vine’ın da benzer bir şekilde entegrasyonu düşünülebilir.

Kaynak: TNW

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...