Ubit’den çocuklar için ücretsiz çarpım tablosu uygulaması: 2×2

Çocuğunuz çarpım tablosunda ne kadar başarılı? 2×2 iPhone/iPad uygulamasıyla ona pratik yaptırarak çarpım tablosunu öğrenmesini kolaylaştırabilirsiniz. Zaten sürekli telefonunuzu ya da tabletinizi kullanmak istiyorlar. Böylece bu cihazların başında vakit geçirirken matematik becerilerini de geliştirebilirler.

12 Yıldır kolej ve üniversite otomasyonları hazırlayan Ubit AŞ. bir yandan da çocuklar için ücretsiz mobil uygulamalar sunmaya devam ediyor. Daha önce okul öncesi çocuklar için geliştirdikleri Alfabem isimli iPad uygulamasından söz etmiştik. Şimdi biraz daha büyük çocuklar için çarpım tablosunu öğretmek amaçlı 2×2 uygulamasını hazırladılar.


İngilizce ve Türkçe kullanılabilen uygulama ekranları uzman öğretmen Hilal Ataman İnce tarafından tasarlandı. İlk başta 1×1, 1×2 ve 2×2 şeklinde üç soru tipi sunuluyor. 1×1’de klasik çarpım tablosunu oluşturan tek haneli sorular geliyor. 1×2 seçildiğinde sorunun ikinci öğesi 10-99 arasından geliyor. 2×2 seçildiğinde ise çarpım tablosu değil 2 basamaklı 2 sayının çarpımı şeklinde sorular geliyor.

1×1 veya 1×2 soru tipleri seçildiğinde 2. ekranda hangi basamaklardan soru gelmesini istiyorsa bunları işaretleyebiliyor. Üçüncü ekranda 10, 20 ve 30 soru arasından birini seçtiğinde sorular tek tek karşısına geliyor. Cevap vermek istemediği soruları boş geçebiliyor. Sorular bittiğinde özet bir tablo görüntülenip hangilerini doğru, hangilerini yanlış yaptığı listeleniyor. Yanlış yaptığı sorular varsa hemen altlarında doğru cevaplar da yer alıyor.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...