Eyüpsultan Belediyesi ödüllü kitap okuma yarışması düzenliyor

Eyüpsultan Belediyesi’nin kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, kitap okumayı sevdirmek, Türk Dili ve Edebiyatı’nın seçkin eserlerine ilgiyi artırmak için “Okumak Güzeldir” sloganı ile her yıl düzenlediği kitap okuma yarışmasına başvurular başladı.

Bu yıl İstiklal Harbi Zaferi’nin 100. yılına özel olarak gerçekleştirilecek olan yarışmaya katılım için son başvuru tarihi 27 Mayıs 2022 Salı saat 17:00. Yarışmaya katılmak isteyenlerin, belediyenin internet sitesinde yayınlanan yarışma başvuru/üyelik formunu doldurmaları gerekiyor.


Yarışma 28 Mayıs 2022 Cumartesi günü yapılacak

Katılımların ücretsiz olduğu, yaş sınırlamasının bulunmadığı yarışma, belediyenin internet sitesi üzerinden 28 Mayıs 2022 Cumartesi günü 21:00 – 21:50 saatleri arasında yapılacak.

Bu Senenin Kitapları

Yarışmaya katılmak isteyen vatandaşlar Eyüpsultan Belediyesi tarafından belirlenen Türk Edebiyat dünyasının önemli eserleri arasında yer alan aşağıdaki kitapları kendileri temin edip okuması gerekiyor:

  • Üç İstanbul, Mithat Cemal Kuntay
  • Zeytin Dağı, Falih Rıfkı Atay
  • Sahnenin Dışındakiler, Ahmet Hamdi Tanpınar
  • Yorgun Savaşçı, Kemal Tahir
  • Firavun İmanı, Tarık Buğra

Kaybedeni Olmayan Yarışmanın Ödülleri

Yarışmada dereceye girenleri muhteşem ödüller bekliyor.

  • Birinciye 7 bin 500 TL ve dizüstü bilgisayar
  • İkinciye 5 bin TL ve tablet
  • Üçüncüye 3 bin TL ve tablet

Hediyeler bunlarla bitmiyor. Yarışmaya başvuran Eyüpsultanlılar arasında 1.’ye fotoğraf makinası, dereceye giren ilk 25’e 1.000 TL kitap hediye çeki, dereceye giren ilk 100 Eyüpsultanlı yarışmacıya 2 kişilik boğaz turu, dereceye giren ilk 150 kitapsevere ise Müze Kart verilecek.

Sınav Kaç Dakika Sürecek, Kaç Soru Sorulacak?

Bu beş önemli eseri de okuyan katılımcılara online olarak yapılacak yarışmada her kitap için 10 çoktan seçmeli seçenekli toplam 50 soru sorulacak. Sınav süresi 50 dakika olan yarışmada katılımcılar interneti olan bir bilgisayar, tablet, PC veya akıllı telefondan belediyenin internet sitesi üzerinden sisteme giriş yaparak katılabilecekler.

Kazananlar Nasıl Belirlenecek?

Doğru cevaplar dikkate alınarak sıralamanın oluşturulacağı kitap okumaya yarışmasında eşitlik olması durumunda, en fazla doğru cevabı en kısa sürede yapan kişiler göz önünde bulundurulacak. Süre eşitliği durumunda ise en fazla doğru cevabı aynı sürede yapanlar arasında 2.bir sınav daha yapılacak. Online yapılan yarışmada web sayfası sunucusunun kayıtları dikkate alınarak sıralama oluşturulacak. Sınavın cevap anahtarı belediyenin internet sitesi üzerinden, 30 Mayıs 2022 Pazartesi günü yayınlanacak.

Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Sınav sonuçları 8 Haziran 2022 Çarşamba günü belediyenin internet sitesinden duyurulacak. Ancak 2. sınava ihtiyaç duyulması halinde sınav sonuçları düzenleme kurulunun belirlediği bir tarihte ilan edilecek.

Ödüllerin Takdimi

Ödül töreninin tarihi ve yeri haziran ayı içerisinde belediyenin internet sitesi üzerinden duyurulacak.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...