Trabis açılmasına günler kala Metunic domain fiyatlarına %75 zam yaptı.

Türkiyenin bir zamanlar tek yerel domain sağlayıcısı olan nic.tr’nin yasal düzenlemelerden sonra dönüştüğü Metunic (ODTÜ Geliştirme Vakfı Bilgi Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş.) sadece .tr ile biten domainler değil .com, .net, .me gibi diğer yaygın uzantılarda da uzun bir süredir en uygun domain fiyatları sunuyordu.

Metunic, geçerli olduğu andan itibaren .tr ile biten domainler için herhangi bir evrak zorunluluğunu ortadan kaldıracak olan Trabis sisteminin devreye alınmasına günler kala ön sipariş imkanı sunmaya başlamıştı. Metunic .com domainler için yıllık 66,66 TL + KDV fiyatıyla bugüne kadar rakipleri nazarında en düşük fiyatı veriyordu. Bugün itibariyle .com ve .net uzantılı olanlar başta olmak üzere domain fiyatlarına %75 zam yapıldı. Artık .com uzantılı domainler 116.16 TL + KDV‘ye, daha önce fiyatı 82.82 TL + KDV olan .net uzantılı domainler 144.44 TL + KDV‘ye satılıyor. Düne kadar 29.90 TL olan .com.tr domainler de 36.36 TL’den sunulmaya başlandı.


metunic’de domain fiyatları %75 zamlandı.

Domain satın alınma sırasında ek hizmet olarak 1 yıllık veya 2 yıllık olarak seçilebilen DNS ve Alan Adı Yönetimi 0.00 TL olarak ücretsiz sunulmaya devam ediyor. Zamlı fiyatların ardından bu hizmetler de ücretli hale gelebilir.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...