Çay Kahve İnsan devam ediyor. Bu haftaki girişim: Mumbara

Girişimleri tanıtmakta üstüne tanımadığımız, taklitlerinden sakınmamız gereken halis muhlis yerli YouTube kanalı Çay Kahve İnsan yine bir girişimle videolarına devam ediyor. Bu hafta misafir oldukları girişim üniversite öğrencilerine yönelik mobil uygulama Mumbara oldu.

Mumbara üniversite öğrencilerine günlük rutin alışverişlerinden puan kazandıran ve bu puanları başka alışverişlerde para yerine kullanmalarını sağlayan bir mobil uygulama. Üyeler farklı markalardan yaptıkları alışverişlerden, zaman periyodu olmaksızın alışveriş tutarlarının %10‘uyla %25‘i arasında puan kazanabiliyor ve kazandıkları puanları farklı herhangi bir alışverişlerinde para yerine harcayabiliyor. Ayrıca uygulama üzerinden yerel ve ulusal pek çok markadan çeşitli fırsat ve kampanyalar da üyelere sunulabiliyor.


Girişimin kurucusu Kubilay Güler Pamukkale Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği bölümünde okurken diğer arkadaşlarıyla birlikte Denizli’de öğrenciler adına ne yapabiliriz sorusuna cevap ararken kendilerini kısa bir süre sonra işletmelerle pazarlık yaparken bulmuşlar. Bir ay gibi çok kısa bir sürede gerekli yazılımları hazırlayıp sahaya çıkan genç girişimciler bu süratin bazı eksiklikleri beraberinde getirdiğini farkettiler ve gerekli revizyonları yapmaya başladılar.

İsmi “mobil kumbara” kelimelerinin kısaltmasından gelen Mumbara uygulaması iOS ve Android platformları için hazır ve şimdilik sadece Pamukkale Üniversitesi öğrencilerine hizmet veriyor. Farklı şehirlerdeki üniversitelerde de faaliyet göstermeyi planlayan ekip ileride tüm Türkiye genelindeki üniversite öğrencilerine ulaşmayı hedefliyor.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...