DigitalOcean ücretsiz Cloud Firewall hizmeti sunmaya başladı

DigitalOcean Cloud Firewall hizmetiyle bulut bilişim dünyasındaki yerini daha da sağlamlaştıracak adımlar atmaya devam ediyor. Amazon’un pek çok kullanıcı için karmaşık kabul edilebilecek bulut servislerine alternatif olarak kendini gösteren şirket bu yıl içerisinde Load Balancer, Monitoring gibi hizmetleri de devreye almıştı.

Sadelik anlayışından ödün vermeden yeni özellikleri bünyesine katan Digital Ocean yeni duyurduğu güvenlik duvarı servisini hizmet verdiği bütün bölgelerde ve bütün kullanıcılarına ücretsiz olarak veriyor.


Cloud Firewall DigitalOcean platformu altındaki sunucularınız için isteğe bağlı olarak aktif edildiğinde bir kural tarafından açıkça izin verilmeyen tüm trafiği engelleyecek şekilde çalışıyor. DigitalOcean’ın diğer hizmetleri gibi bu servis de sade bir arabirimle kolayca yapılandırılabiliyor.

Hızlı ve otomasyona uygun olacak şekilde tasarlanmış güvenlik duvarı ayarlarınızı tek seferde yapıp birden fazla droplet için uygulamak mümkün. Firewall ayarlarını yaparken sadece inbound (gelen) ve outbound (giden) kuralları belirtmek gerekiyor. İzin verilecek port bilgilerini manuel olarak değil SSH, HTTP, HTTPS, MySQL gibi servis adını seçerek girebiliyorsunuz.

Bu ayarları tercih ederken Cloud Firewall devreye alındığında sadece izin verilen portlarla sunucuya erişim sağlanabileceğini unutmayın.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...