DigitalOcean Monitoring (izleme) hizmetini devreye aldı

SSD Disklere sahip sunucuları ve sade arayüzüyle rakipleri arasında ilk olan DigitalOcean teknik yeteneklerine bir yenisini daha ekledi.

Monitoring isimli yeni servisi ile sunucunuzdaki işlemci, disk giriş/çıkış işlemleri, bellek durumu, disk kapasitesi, gelen/giden bant genişliği, CPU ve bellek kullanımına dair işlem listesine sunucuya bağlanmadan izlemek mümkün hale geliyor.


Herhangi bir ek ücret talep edilmeyen bu yeni özelliğe yeni sunucu (droplet) oluştururken sahip olunabileceği gibi mevcut sunucular için de bu hizmetten faydalanılabiliyor.

Şirketin blogunda izleme özelliği hakkında şu bilgi yer alıyor:

Uygulamanız yayındayken meydana gelebilecek bir sorunun ne zaman ve neden ortaya çıktığını bilmek kritik öneme sahiptir. DigitalOcean olarak bunu anlıyoruz ve geliştiricilerin altyapı kurarken ölçeklendirmeyle ilgili bilinçli kararlar almalarını sağlamak istiyoruz. Bu nedenle, bugün tüm Dropletlerle ücretsiz olarak piyasaya sürdüğümüz yeni Monitoring servisimizi duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Bu sitem sorun oluştuğunda sizi uyararak, size bilgi vererek sorunları hızlı bir şekilde çözmek için araçlara sahiptir.

Sunucularınızdan elde ettiğiniz izleme kriterlerine göre çeşitli uyarı mekanizmaları da oluşturmak mümkün. Örneğin CPU belli bir çalışma oranını aştığında size uyarı maili gelmesini sağlayabilir ya da Slack entegrasyonu ile mesaj alabilirsiniz.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...