Silicon Vadisi’nden iPhone X’e fena gönderme geldi

Apple geçtiğimiz günlerde iPhone 8, iPhone 8 Plus ve yanında bu ikisini gölgede bırakacak iPhone X akıllı telefonunu tanıtmış ancak sunum sırasında ufak çaplı bir çuvallama yaşanmıştı.

Vaktiyle inovasyon denince akla gelen ilk isim olan Apple maalesef Steve Jobs’un ölümünden sonra bu çizgiyi koruyamıyor. Daha çok rakiplerini geriden takip eden bir görüntü veren Apple çıkıntılı ekranı, ne kadar sağlam çalışacağı meçhul yüz tanıma teknolojisi (FaceID) dışında pek bir numara sergileyemedi. FaceID’ye yaptığı donanım altyapısının sunumda kullanıcıya yansıyan yüzü animojiler olarak özetlenebilir.


Sözü fazla uzatmayalım, Silikon Vadisi’nde olan biteni alaycı bir dille anlatan komedi dizisi Silicon Valley iPhone X için de rahat durmamış ve kolları sıvayıp bir skeç hazırlamış. Anlaşılan Apple vasat geliştirmelerin yanısıra uyguladığı aşırı pahalı fiyatıyla Türk kullanıcılarını memnun edemediği gibi Amerikalıları da pek memnun edememiş görünüyor.

 

Hasan Civelek

BT Magazin'in kurucusu. Kitapi kurucu ortağı. Elektronik Mühendisi. 2001'den beri PHP üzerine çalışıyor. Ubit AŞ.'de Ar-Ge direktörü ve PHP/iOS uygulama geliştiricisi olarak görev yapıyor. 2010'dan beri blogger.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...