WordPress.com çatı firması Automattic Müslümanları hedef alan bir veritabanına katkı yapmayacaklarını bildirdi

WordPress.com’la birlikte bir dizi diğer web geliştirme ve yayınlama araçlarının çatı firması olan Automattic, müslümanları potansiyel hedef haline getiren bir veritabanı oluşturmaya yardım etmeyeceklerine dair bir taahhütname yayınladı.

Şirketin kurucusu ve CEO’su Matt Mullenweg bugün şirketinin tamamı adına söz verdi. Neveragain.tech olarak adlandırılan taahhütname, GitHub’da barındırılıyor ve Silikon Vadisi şirketlerinin, yeni başkan Donald Trump yönetiminin müslümanları izlemek ve hedeflemek için kullanabilecekleri bir veri tabanının oluşturulmasına katılımlarını engellemek için kuruldu.


Taahhütname şimdiye kadar 1.300’den fazla kişi tarafından imzalandı. Topluluk bugüne kadar çoğunlukla teknoloji endüstrisindeki bireysel üyelerden oluşuyordu. Mullenweg “şahsen imzaladım ve ayrıca WordPress.com, Jetpack, Simplenote ve WooCommerce’yi yapan Automattic şirketinin tamamı adına konuşuyorum” şeklinde bir yazı yayınlayarak taahhütnamenin meşruiyetini destekledi ve diğer yöneticileri aynı şeyi kendi şirketleri adına yapmaya teşvik etmiş oldu.

Kaynak: The Verge

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...