Bilgisayar ekranınızı AirBar ile dokunmatik yapın

Akıllı telefonlardan ve tabletlerden sonra ister istemez eliniz bilgisayar monitörüne gidiyor olabilir. Büyütmek istediğiniz bir fotoğrafı artık alıştığımız ve Apple’ın ilk iPhone ile dünyaya kazandırdığı parmak kıstırma hareketi ile monitörünüzde de yapmak isteyebilirsiniz. Bazı laptoplarda dokunmatik özelliği zaten bulunuyor, ancak İsveçli bir firmanın ürettiği AirBar ile herhangi bir laptop artık dokunmatik özelliğe kavuşabiliyor.

13.3″, 14″ ve 15.6″ ekranlar için üç ayrı ebatta üretilen AirBar’ı kullanmak için tek yapılması gereken cihazın usb kablosunu bilgisayara takıp barı monitörün altına yerleştirmek. Artık ekranınız dokunmatik, hem de çoklu dokunmatik özelliğine sahip. Parmak kıstırma, zoom, dokunma ve kaydırma fonksiyonlarını tıpkı cep telefonu veya tabletinizdeki gibi kullanabiliyorsunuz.


Ürün sensörler yardımıyla ekranın hangi pozisyonuna dokunulduğunu tespit etme mantığıyla çalışıyor. Şimdilik web sitelerinden ön sipariş toplayan firma Ağustos ayında ürünü göndermeyi planlıyor. Ürünün fiyatı hakkında net bir bilgi bulunmuyor. Ürün Mac ve Windows bilgisayarlarda çalışabiliyor.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...