Büyük Etkinliklerde Aile Güvenliği İçin Cep Telefonu Takibi

Cep telefonu takibi kulağa yanlış bir şeymiş gibi gelse de küçük yaştaki çocukların güvenliği için anne babalar tarafından bu tarz yasal casus yazılım uygulamalarının kullanılması gerekli olabilir.

Teknoloji geliştikçe casus yazılımlara da yenileri eklenmekte ve bir telefonun takibi için gereken imkanları kullanıcılara sunmaktadır. Bu yazılımlar, hedef telefonun tüm bilgilerini bir rapor halinde anlık olarak sunar ve bazı aktivitelere müdahale imkanı sağlar.


Casus Yazılım Nasıl Kullanılır?

Artık küçük yaştaki çocukların bile akıllı telefona sahip olduğu günümüzde internet bağlantısı, fotoğraf paylaşımı, sosyal medyada mesajlaşma gibi aktivitelerde kontrolsüz davranışlar istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Kötü niyetli kişiler bilhassa küçük yaştaki çocukları bu kanallar üzerinden tehdit ederek zorla fotoğraf paylaşımından fiziksel olarak zarar vermeye varacak kadar tehlikeli olabilir. Tehdit veya başka nedenlerle aileden bu durum gizlenebileceği için ebeveynler çocuğa hissettirmeden bu tarz casus uygulamalarla olan biteni anında farkedip duruma müdahale edebilir.

Elbette bu tarz yazılımlar sadece çocukların güvenliği için değil yetişkinler arasında da şüpheli durumlarda birbirinin telefonunu gözetlemek gibi bir amaca hizmet edebilir. Ancak bunun yasal olmadığını ve cezai işlem uygulanacağını unutmamak gerekir.

Casus yazılım kullanmanın en güvenilir yolu yasal olarak yayınlanmış, ücretli uygulamalardan faydalanmaktır. Diğer uygulamalar hem kullanıcının hem de hedef telefonun güvenliğini risk altına alacaktır.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...