Android’de Prisma’nın yeni filtrelerini deneyin!

Son zamanlarda Instagram sayfanızı kaplayan Prisma filtreleri dikkatinizi çekmiştir.  1 ay önce iOS üzerinde yayınlanan uygulama şimdi Android üzerinde beta sürümünü çıkarıyor. Rus yapımı olan uygulama makine öğrenmesi yöntemleriyle neredeyse sanata yaklaşan görüntüler oluşturuyor.

iOS üzerinde ilk çıkarıldığında birçok ülkede indirme listelerinin başında bulunan uygulama popülerliğini kanıtlamıştı ve şimdi ise Android listelerine girmeye hazırlanıyor. Şirket bunun sadece bir başlangıç olduğunu, 360 derece panoramik videolar için filtreler geliştirdiklerini söylüyor.


Rus şirket yeni yatırımcılar arıyor ve hatta şirket içinde Facebook ya da SnapChat tarafından satın alınacağına dair söylentileri bile dolaşmaya başlamış durumda. Prisma’nın kurucusu Alexey Moiseenkov bu hafta Facebook’u ziyaret etti ve Prisma ile filtrelenmiş Facebook Live videoları sundu.

Kaynak: Engadget

Uğur Soğukpınar

Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde devam eden Uğur Soğukpınar aynı zamanda yazılım geliştirici olarak UBIT AŞ’de görev yapıyor.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...