IMAX’in yeni reklamı aksiyon dolu

Süper kahramanlar, aksiyon dolu maceralar ve çarpıcı savaşların yüksek ses ve görüntü kalitesiyle sinemalarda seyirciye sunulması için çalışan IMAX kendi reklamını yapmak için bu kez farklı bir yol seçti.

IMAX’in bir dakikalık reklam filminde mevcut filmlerden görüntüler kullanmak yerine, onları hiç aratmayacak kalitede özgün sahneler filme aldı.


IMAX (Image Maximum) yüksek boyutta ve netlikte görüntü kapasitesine sahip olan bir film gösterim sistemidir. Kanadalı bir eğlence teknolojisi firması olan IMAX Corporation tarafından bulunmuş ve geliştirilmiştir. Normal bir film karesi 35 mm formatındayken, IMAX filmleri 70 mm’dir. Imax teknolojisinde 2 boyutlu veya 3 boyutlu olmak üzere akan film 7 katlı bina yüksekliğinde ve bir basketbol sahası büyüklüğünde olan dev perdeye yansıtılır. IMAX sistemi bugüne dek yapılan en güçlü, 15 bin watt’lık projeksiyon lambasıyla yansıtılmaktadır. Bu ışığın Ay’dan bile görülmesi mümkün. Görüntüye 6 kanallı dijital surround ses sistemi eşlik etmektedir. Standart IMAX ekranı 22 metre genişliğinde ve 16 metre yüksekliğindedir. – vikipedia

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...