Yemek Kartı Kullanmanın Avantajları

Eğitimden hizmet sektörüne, enerjiden e-ticarete hangi sektörde faaliyet gösterirseniz gösterin personelinize yemek kartı çözümü sunabilirsiniz. İş yeri yemek kartı kullanarak personelin elde edeceği faydalar ekonomik anlamda onları rahatlatırken içerdiği sayısız seçenekle de özgürleştiriyor. Dolayısıyla eğer siz de kendi kuruluşunuzda veya şirketinizde personel için yemek kartı çıkartmayı planlıyorsanız, yazının devamını okuyarak yemek kartı avantajları hakkında detaylı bilgiler elde edebilirsiniz.

Personel Yemek Kartı Avantajları


 • Personel yemek kartı avantajları arasında pek çok farklı işletmeden yararlanma imkanı yer alıyor. Yemek kartı geçen marketler, kafeler, restoranlar ve e-ticaret siteleri arasından tercihinizi yaparak alışverişin tadını çıkarabilirsiniz. 
 • Farklı işletmeden yemek yeme fırsatı sunan yemek kartları ile her gün başka restoranda ya da kafede dilediğiniz lezzeti tadabilirsiniz.
 • Yemek kartlarının avantajları arasında market alışverişleri de bulunmakta. Yemek kartı ile alışveriş imkanı sunan marketlerde, ihtiyacınız olan ürünleri kolayca satın alabilirsiniz.
 • Mobil ödeme imkanı da bulunan yemek kartları ile kartınız yanınızda olmasa dahi mobil uygulama üzerinden alacağınız şifre ile ödeme yapabilirsiniz.
 • Farklı sektördeki firmalardan yapacağınız alışverişlerde indirim kazanmak da yemek kartları ile mümkün. Kısacası sıklıkla yaptığınız harcamaların maliyetlerini düşürerek ciddi oranda tasarruf sağlayabilirsiniz.
 • Gerek öğle yemeği bedelini gerekse aylık gıda alışverişlerinizi bu kartlarla yaparak aile bütçenize pekala katkıda bulunabilirsiniz.
 • Mesai saatleri içinde, özellikle öğle molalarında, çalıştığınız ofisten dışarı çıkıp yemek yemek, kendinize zaman ayırmanıza yardımcı olabilir. 

İşletmeler için Yemek Kartlı Avantajları

 • İşletmeler anlamında baktığımızda yemek kartı vergi avantajı, bu kartların en büyük faydaları arasında görülebilir. İşveren olarak personelinizin yemek ücretleri üzerinde yüzde yüz vergi avantajı elde etmeniz mümkün. Zira Gelir Vergisi Kanunu’na göre belirlenen günlük minimum yemek ücreti yan hakkı, işletmeler tarafından personele sağlandığında bu tutarın tamamı gelir vergisinden ayrı tutulmaktadır.
 • Bunun yanı sıra iş yerlerinde toplu yemek sunmanın getireceği riskleri de asgari düzeye çekerek her personele kendi beğendiği yemeği tüketme ayrıcalığı da vermiş olursunuz.
 • Personelin motivasyonunu, içi dolu bir yemek kartı ile yükseltmeniz son derece olası. Dolayısıyla yemek kartları ile hem personelinizin gıda ihtiyacını karşılayabilir hem de motivasyonunu ideal seviyede tutabilirsiniz.
 • Yemek kartı kullanmanın avantajlarından bir diğeri de fatura toplama derdiyle uğraşmamak oluyor. Özellikle küçük iletmelerde sıklıkla karşılaşılan fatura ve fiş toplayıp aylık masraf takibi yapmak yerine her ay tek bir fatura temin ederek muhasebe departmanınıza rahat bir nefes aldırabilirsiniz.
 • Yemek kartları, personelin sadece mesai saatleri içindeki beslenme ihtiyacı için değil, market alışverişlerinde de kullanabileceği bir kart olduğu için, bir ek gelir kaynağı olarak da düşünülebilir.
 • Personele yemek kartı verdiğiniz takdirde şirketinizin bünyesinde gıda mühendisi, aşçı ya da mutfak çalışanı gibi ekstra personel bulundurmanıza gerek kalmaz. Bu da sizi ek bedeller ödemekten korur.

Kısacası hem personel hem de işletmenin kendisi için pek çok farklı fayda sağlayan yemek kartı kullanımına siz de dahil olabilir, tüm bu avantajlardan yararlanabilirsiniz. İşletmenin tercih ettiği yemek kartı markasına bağlı olarak alışverişler esnasında veya sonrasında indirimler ve ayrıcalıklardan da faydalanmak söz konusu. Böylece hem aile bütçesine katkıda bulunmak hem indirimli alışveriş yapmak hem de mesai saati beslenme giderlerini maaşınızdan karşılamamak için yemek kartı kullanmaya başlayabilirsiniz. İşletme sahipleri ise vergi muafiyetinden personel motivasyonuna katkıya kadar pek çok avantaj için hemen bir yemek kartı firması ile iletişime geçerek doğru adımı atabilir. Yemek kartına geçin, hem personelinize hem firmanıza rahat bir nefes aldırın!

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...