Togg’un şarj ağı Trugo elektrikli otomobiller nasıl şarj edilir isimli bir video yayınladı.

Togg bünyesinde kurulan yüksek performanslı ve geniş kapsamlı şarj ağı Trugo geçtiğimiz günlerde YouTube kanalındae-Nasıl Şarj Edilir Bu Elektrikli Otomobiller?” isimli bir video yayınladı.

Videoda Togg akıllı cihazıyla alakalı menzil, şarj ve batarya konularına da değinildi. Şubat 2023’te satışına başlanacak olan Togg akıllı cihazları ve genel olarak elektrikli araçları şarj etmek için üç yol bulunuyor.


  • En basit yöntem; evde ya da prizi olan herhangi bir yerde şarj etmek. Araçla birlikte gelen veya sonradan alınabilen şarj kablosunu prize ve araca takarak cihazınızı şarj edebilirsiniz.
  • İkinci seçenek duvara monte edilebilen AC şarj istasyonları. Evlerde, apartmanlarda, sitelerde, avm’lerde yaygınlaşacak olan bu cihazlar ile sıradan prizlere nazaran daha hızlı ve güvenli şekilde yüksek akımla şarj etmek mümkün oluyor.
  • Son seçenek ise halka açık yerlerde bulunan yüksek performanslı DC şarj istasyonları. Bu istasyonlar pilinizin doluluğunu 25 dakika içerisinde %20’den %80’e çıkarabiliyor.

Türkiye’de Trugo’ya ait 600’den fazla noktada 1000 şarj ünitesine bağlı 2000 soket yakın zamanda kullanıma geçecek.

Togg’un Menzili Kaç Km?

Videoda belirtildiğine göre 300 km’lik bir menzil için

  • Sıradan prize takılı şarj kablosuyla 24 saatte
  • Duvara monte AC şarj istasyonuyla 3-6 saatte
  • Yüksek performanslı DC şarj istasyonuyla 30 dakikada

elde etmek mümkün.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...