Rami Kışlası Rami Kütüphanesi Oldu

Kütüphanecilik tarihinde yeni bir sayfa açıldı. İstanbul Eyüpsultan ilçesindeki tarihi Rami Kışlası restore edilerek Rami Kütüphanesi’ne dönüştü. Burası dünyanın en geniş alana yayılmış 3. kütüphanesi. Yemyeşil avlusundan tarihin izlerini taşıyan kapalı alanlarına kadar kütüphanenin her detayı eşsiz bir mimari anlayışıyla tasarlandı.

Milyonlarca kitapla dolu zengin arşivi, teknolojik altyapısı, ve dijital kaynaklarıyla burası İstanbul’un en cağdaş kütüphanesi. Türkiye’nin ilk 0-3 yaş kitaplığı, bireysel ve grup okuma salonları, seminer alanları, toplantı odalarıyla bu kütüphanenin kapısı 0’dan 80’e tüm halkımıza açık.


Rami Kütüphanesi’nin bahçesi hem İstanbul’a hem de sosyalleşmek isteyenlere nefes aldırıyor. Kültür sanat alanında birbirinden değerli eserler sergileniyor, etkinlikler yapılıyor. Türkiye’nin en geniş nadir matbu eser arşivi de bu kütüphanede. Yazma eserlerin bakım ve onarımı şifahanesinde usta eller tarafından özenle yapılıyor.

Burası sadece kitaplarla dolu raflardan ibaret bir kütüphane değil. Burası bilginin ve sürdürülebilir bir yaşamın merkezi. Rami Kütüphanesi: Bilgiye açılan, yaşayan kütüphane.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...