İki genç mühendis Volta ile dünyaya yerli elektrikli bisiklet ihraç ediyor

2010 Yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nden mezun olan Fatih Bayraktar ve Mustafa İnci isimli genç mühendislerin ailelerinden aldıkları cüz’i bir destekle başlattıkları girişim, Volta Motor olarak 11 yılda 45 ülkeye elektrikli bisiklet ve motosiklet ihraç eden bir şirket haline geldi.

İlk olarak Çin’den getirttikleri 128 motosikleti satmakla işe başlayan girişimciler 2013 yılında Düzce Küçük Sanayi Sitesi’nde 750 m2’lik bir atölye kurup kendi imalatlarını üretti. 2015 yılında aynı yerde 30 bin m2’lik kapalı ve 15 bin m2’lik açık alana sahip daha büyük bir tesis kuran iki ortak bugün toplamda ikisi Türkiye’de ve biri Çin’de olmak üzere 3 fabrikada 400’den fazla personelle günlük 1200 adet elektrikli bisiklet ve motosiklet üretimi yapıyorlar.


Şasi üretimi, ara mamül üretimi, montajı ve satışı dahil bütün adımlarını birbirine entegre olarak gerçekleştirebildikleri tesisde boru profil olarak sisteme giren malzeme bisiklet ve motosiklet olarak çıkıyor. Türkiye pazarında 30’un üzerinde fabrika satış mağazası ve 150 bayii, 400 servis noktası ile hizmet veren firma elektrikli araçların her sınıfını projelendirip sektördeki en büyük rakip olan Çin ile rekabet edebilecek bir noktada bulunuyor.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...