New York’lu vlogger Brett Conti Türkiye ile alakalı videosuyla sosyal medyada büyük ilgi topladı

Brett Conti isimli vlogger 3 hafta önce YouTube kanalı üzerinden paylaştığı “Türkiye, seyahat etmek için güvenli midir?” başlıklı videosuyla sosyal medyada büyük ilgi topladı.

Türkiye’de bir hafta kalan ve İstanbul’dan başka Kapadokya’yı da gezen Conti, ülkemize gelmeden önce ne tür vize gerektiğini öğrenmek amacıyla ABD hükümetinin web sitesinden Türkiye’yi incelemiş. Sitede ülkemizin 4 üzerinden 3. derece terör bölgesi olarak belirtildiğini görünce burasının bir savaş bölgesi olduğunu düşünmüş.


Genç vlogger paylaştığı videoda Türkiye’de geçirdiği süre içerisinde buranın herhangi bir Avrupa şehrinden farkı olmadığını, insanımızın çok sıcak kanlı ve mutlu olduğunu belirterek Amerikan hükümetinin web sitesinde yazılanlardan dolayı ülkemiz adına üzgün olduğunu ifade ediyor. Bu olumsuz yazının Türkiye’ye gelecek turistler konusunda büyük bir etkisi olduğunu vurgulayan Conti sitede yazanların doğru olmadığını söylüyor.

ABD hükümeti  web sitesinde ülkemiz 4 üzerinden 3. derece terör bölgesi olarak gösteriliyor.

48 bin civarında abonesi bulunan Brett Conti’nin Türkiye ile alakalı videosu bugüne kadar paylaştığı diğer videolar arasında -398 bin izlenme ile- vlogger’ın en popüler videosu oldu.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...