iPhone’u webcam olarak kullanmak ister misiniz?

Koronavirüs salgını nedeniyle bir yılı aşkın bir süredir bütün dünyada evden ya da işyerinden online görüşme yapmak sıradan bir hale geldi. Uzaktan eğitim seansları, iş toplantıları hatta akraba ziyaretleri dahi telefon, tablet veya bilgisayar üzerinden online yapılıyor. Peki bilgisayar başında yaptığınız görüşmelerde kullandığınız web kamerası yeterince iyi mi? Pahalı telefonunuzu bilgisayar kamerası olarak kullanmak ister misiniz?

Bilhassa laptop bilgisayarlar üzerinden yapılan online görüşmelerde önceden hemen hiç kullanılmayan dahili kameralar yeteri kadar iyi görüntü sağlayamıyor. İnternet alt yapınız güçlü olmasına rağmen görüntünüz kötü bir şekilde iletiliyor. Masaüstü bilgisayarlarda dahili kamera zaten yok ve bir webcam satın alınması gerekiyor. Eğer bir iPhone kullanıcısı iseniz Elgato firmasının ücretsiz Epoccam uygulaması ile telefonunuzu mac ya da pc bilgisayarınıza webcam olarak tanıtabilirsiniz.


Epoccam

iPhone’u webcam olarak kullanmak için öncelikle Epoccam uygulaması AppStore’dan telefonunuza kurmanız gerekiyor. Daha sonra Elgato web sitesinden bilgisayarınıza uygun sürücüyü indirip kurmalısınız.

Kurulum işlemleri tamamlandığında cep telefonunuzdan EpocCam’i uygulamasını açıp bilgisayarınızda Zoom, Google Meets, Microsoft Teams veya herhangi bir başka online görüşme uygulamasında iPhone’unuzu EpocCam olarak seçip web cam olarak kullanabiliyorsunuz.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...