Girişimciler için hafta sonu film önerisi: Halt and Catch Fire – Dizi

Bu haftaki önerimiz 2014 yapımı bir dizi film. Ağustos’da üçüncü sezonu başlayacak olan bu yapım The Walking Dead, Breaking Bad, Mad Man gibi iddialı işlerle adını duyuran AMC tarafından hazırlanıyor.

Dizi 1980’li yıllarda Amerika’da kişisel bilgisayarların hızlı bir şekilde sahneye çıktığı günlerde yaşanan olayları çok gerçekçi ve detaylı bir şekilde kurgusal bir firma üzerinden anlatıyor.


IBM, Apple ve diğer firmaların da isimlerinin sık sık geçtiği, hatta IBM’in doğrudan konuya müdahil olduğu bu dizide maalesef saçma ve konuyla alakasız sahneler de yok değil. Kaliteli yapımlarda da dahil film sektöründeki bu saçmalık ipler ellerinde olduğu müddetçe devam edecek gibi görünüyor.

Scoot McNairy as Gordon Clark, Mackenzie Davis as Cameron Howe and Lee Pace as Joe MacMillan - Halt and Catch Fire _ Season 1, Gallery - Photo Credit: James Minchin III/AMC

Scoot McNairy as Gordon Clark, Mackenzie Davis as Cameron Howe and Lee Pace as Joe MacMillan – Halt and Catch Fire _ Season 1, Gallery – Photo Credit: James Minchin III/AMC

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...