KWORKS yeni dönem hızlandırma programına başvurular başladı

Koç Üniversitesi bünyesinde kurulan KWORKS Girişimcilik Araştırma Merkezi 26 Aralık’tan itibaren yeni dönem hızlandırma programı için başvuru almaya başladı. Yenilikçi teknoloji, süreç ya da iş modeli geliştiren tüm girişimciler 31 Ocak 2017’ye kadar http://kworks.ku.edu.tr adresinden başvuru yapılabilecek.

Daha önce Scorp, Kolay İK ve Lala gibi girişimleri mezun eden KWORKS, 2016’nın Mart ayında açtığı çağrıya 1.000’den fazla başvuru aldı. Program kapsamında yalın girişim metodolojisi üzerine inşa edilen yoğun bir eğitim ve bire bir mentorluk desteği alan girişimler, fikir ve çözüm doğrulamanın yanı sıra, satış ve yatırım aşamalarından geçerek KWORKS Demo Day 2016’da yatırımcı ve kurumsal iş ortaklarının yer aldığı etkinlikte sahneye çıktı.


KWORKS ekibi program süresince girişimlerin ihtiyaç duyabileceği danışmanlık ve altyapı hizmetleriyle programa seçilen ekiplere destek olacak. Girişimler Finansbank, IBM, GE, İyzico, Kolektif House, Microsoft, Moroğlu & Arseven, Paraşüt, Plusclouds, Radore, SHERPA, Userspots ve Zaxe’nin de bulunduğu önemli çözüm ortaklarının sunduğu desteklere de erişim imkanı yakalayacak.

Programı Facebook ve Twitter hesaplarından takip edebilirsiniz.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...