Paraşüt Shopside’ı satın aldı

KOBİ’leri e-fatura ile tanıştıran ilk online ön muhasebe programı Paraşüt, e-ticaret altyapı ve entegrasyon hizmeti sunan Shopside’ı satın aldı. Paraşüt, gerçekleştirdiği bu ilk satın alma ile e-ticaret sektöründe hizmet veren firmalara, finansal süreçlerini çok daha hızlı ve etkin bir biçimde yönetebilecekleri altyapıyı sağlayacak.

2013 yılında bir start-up olarak yola çıkan Paraşüt, gelişen ve büyüyen yapısıyla tarihinde bir ilke daha imza attı ve ilk satın almasını gerçekleştirdi. n11, Hepsiburada, Trendyol, Gittigidiyor gibi Türkiye’deki bütün pazaryerleri ve Opencart, Shopify, WooCommerce gibi en büyük e-ticaret altyapısı sağlayıcıları ile entegrasyon sunan Shopside’ı satın alan Paraşüt, pandemi döneminin yükselen değeri olan e-ticaret alanına yatırım yaparak kullanıcılarına artık; e-ticaret, e-fatura ve ön muhasebe yönetimini bir arada sunacak.


e-Ticaret yapan kullanıcılarının finansal süreçlerini kolaylaştırmayı amaçlayan Paraşüt, yeni hamlesi ile müşterilerine daha kapsamlı bir hizmet verecek.

Paraşüt Kurucu Ortağı ve CEO’su Sean Yu

“e-Ticaret yapan KOBİ’lerimiz finansal süreçlerini artık çok daha hızlı yönetecekler”

Geçen sene gerçekleştirilen satın alma ile Mikro ve Zirve Yazılım ile aynı çatı altında buluşan Paraşüt, Türkiye’nin en büyük ticari yazılım şirketlerinin bir arada olduğu aileye katılmıştı. Dönüm noktası niteliğindeki bu gelişmenin ardından Shopside ile ilk satın almalarını gerçekleştirmelerinden dolayı mutluluk duyduklarını belirten Paraşüt Kurucu Ortağı ve CEO’su Sean Yu, “Kriz dönemleri tehditler içerdiği gibi dikkatle bakmasını bilen şirketler için önemli fırsatlar da barındırıyor. Türkiye’nin önde gelen girişimlerinden biri olarak, piyasalarda Koronavirüs etkisinin çok güçlü şekilde hissedildiği bir dönemde, gerçekleştirdiğimiz bu satın alma ile e-ticaret sektöründe hizmet veren firmalarımıza finansal süreçlerini çok daha hızlı ve verimli bir biçimde yönetmelerini sağlayacak altyapıyı sunmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki dönemde de hayata geçireceğimiz yeni yatırımlarla, KOBİ’lerimizin finansal operasyonlarını her alanda yönetebilecekleri hizmetler sunarak işlerindeki verimliliği artırmaya devam edeceğiz. Shopside satın almasını takiben aramıza katılacak yeni ekip arkadaşlarımızla e-ticaret alanında faaliyet gösteren müşterilerimizin işlerini daha da kolaylaştırmak için var gücümüzle çalışacağız. Shopside ile pazaryerlerinden ya da kendi web sitelerinden satış yapan KOBİ’lerimizin tüm operasyonlarını uçtan uca dijital hale getirmelerini sağlayacağız. Bu kapsamda sunduğumuz pek çok özellik sayesinde KOBİ’lerin; hem Paraşüt üzerinden ön muhasebelerini yönetmeleri çok daha kolay hale gelecek, hem de işlerinin kolaylaşmasına ve verimliliklerinin artmasına katkı yapacağız” dedi.

Shopside olarak, öncelikle Paraşüt ve sonraki aşamalarda diğer grup şirket ürünlerinin e-ticaret ihtiyaçları doğrultusunda fayda sağlayacaklarını belirten Shopside CEO’su Umut Köseoğlu ise konu ile ilgili şöyle konuştu: “Paraşüt, ön muhasebe alanında piyasanın en çok tercih edilen ve güvenilen markası. Bu anlamlı iş birliği kapsamında Paraşüt ile daha da güçlenerek yolumuza devam edeceğiz.  Bu birleşme meyvelerini çok kısa sürede vermeye başlayacak ve e-ticaret alanında tüm mevcut ve potansiyel müşterilerimize çok daha iyi bir deneyim ve yepyeni özellikler sunacağız. Segmentimizde bir ilki gerçekleştirdiğimiz bu birliktelikle ortaya çıkacak ürünleri işletmelerimizin hizmetine sunmak için sabırsızlanıyoruz.”

Paraşüt Hakkında:

2013 yılında kurulan Paraşüt, küçük ve orta ölçekli işletmelerin finansal operasyonlarını daha verimli yönetebilmeleri için geliştirilmiş bulut tabanlı bir ön muhasebe programıdır.

İşletme sahipleri için finansal kontrol paneli niteliği taşıyan uygulamada fatura ve cari hesap yönetimi, kredi kartı ile online tahsilat gibi temel finansal hizmet ve bilgiler gerçek zamanlı ve kolay, anlaşılır şekilde sunulmaktadır. 2019 yılının Mayıs ayında, Mikro ve Zirve Yazılım ile güçlerini birleştiren Paraşüt; bu işbirliği sayesinde KOBİ’lere kuruldukları ilk günden globalleşme sürecine kadar her aşamada, uçtan uca teknoloji çözümleri içeren ürün ve hizmetler sağlamaktadır. 2020 yılında Shopside’ı satın alan Paraşüt, e-ticaret sektöründe hizmet veren firmalara, finansal süreçlerini çok daha hızlı bir biçimde yönetebilecekleri altyapıyı sunmaktadır. 

Paraşüt’ü 14 gün ücretsiz deneyebilirsiniz.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...