Üniversiteli gençlerden bütün üniversiteler için “etkiNNlik”

Üç üniversite öğrencisi tarafından bütün üniversitelerdeki etkinliklere tek bir yerden ulaşmayı sağlamak amacıyla 2015 sonlarında başlanan “etkiNNlik” geçtiğimiz hafta beta olarak açıldı.

Marmara Üniversitesi‘nde Matematik Bölümü öğrencileri olan Emre Kızıldaş ve Burak Yağmurca birlikte yürüttükleri bir kulüp etkinliğini daha çok kişiye duyurabilmek için tanıtım ve sosyal medya planlaması yaparken işi biraz daha büyütüp etkiNNlik adını verdikleri internet girişimini kurarlar.


İlk etkinliklerinde 200’e yakın öğrencinin bu sistem üzerinden kayıt olması genç ekibi çok sevindirir. Yıldız Teknik Üniversitesi‘nde yine Matematik Bölümü’nde öğrenci olan Onur Durgungöl bu sistemi kendi üniversitesinde de tanıtıp bir etkinlikte kullanılmasını sağlar.

etkinnlik

Girişimin potansiyelini keşfeden üçlü etkiNNlik’i Türkiye’deki bütün üniversitelilere açık hale getirirler. Bazı üniversitelerin kulüp listeleri elde edilip iletişime geçilir. Isparta’dan, Konya’dan, Gaziantep’ten bir çok üniversite kulübü etkiNNlik’e başvurur.

Tüm üniversite etkinlikleri tek bir yerde!

Sisteme kayıtlı bütün üniversitelerin etkinliklerine tek bir yerden erişip kayıt olabiliyorsunuz.

Sistem nasıl işliyor?

etkiNNlik Sisteminde bir etkinliğe kayıt olan öğrenci alana giderek yetkili kişiye bilet numarasını göstererek yada kendisine verilen QR kodu okutturarak etkinliğe katıldığına dair check-in yapmış olur. Sonrasında 5 gün içerisinde katılım sertifikası dijital olarak ziyaretçiye e-posta ile ulaştırılır.

Kulüplere ne gibi faydası var?

Sisteme üye olan kulüplere tanımlanan kullanıcı bilgileriyle kulüp yöneticileri giriş yaptıklarında yeni etkinlik oluşturup sosyal medyada paylaşabilir, katılan öğrencileri listeleyebilir veya katılımcılara e-posta gönderebilir.

Ayrıca öğrenciler kulüp kayıtlarını da yine bu sistem üzerinden yapabiliyorlar. Böylece kulüp üyelikleri için aynı üniversitede okuyor olma şartı aranmamış oluyor. Öğrenciler bu kulüplere sistem üzerinden mesaj da bırakabiliyor.

Ayrıca Pro-Kulüp hizmeti sunan etkiNNlik bu hizmetten yararlanmak isteyen kulüplere bir blog sitesi imkanı sunuyor. Kulüpler duyurularını, haberlerlerini buradan paylaşabiliyor, ücretli etkinlik oluşturup basılı katılım sertifikası gönderebiliyorlar.

Matematikçiler

Genç matematikçilerin kurduğu etkiNNlik’in bütün fonksiyonları ile aktif hale gelmesi Eylül ayını bulabilir.

 

Hasan Civelek

BT Magazin'in kurucusu. Kitapi kurucu ortağı. Elektronik Mühendisi. 2001'den beri PHP üzerine çalışıyor. Ubit AŞ.'de Ar-Ge direktörü ve PHP/iOS uygulama geliştiricisi olarak görev yapıyor. 2010'dan beri blogger.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...