“Bir yabancı arkadaşım olsa da rahat rahat İngilizce pratik yapsam” diyenler için ücretsiz yapay zeka uygulaması: Call Annie

İngilizce öğrenmeye hevesli olup pratik yapacak bir arkadaş bulmakta zorlanıyorsanız bu konuda da yapay zeka imdadınıza yetişiyor. Open Ai altyapısı ile geliştirilmiş ücretsiz iOS uygulaması Call Annie bir butona tıklamak kadar size yakın.

Call Annie uygulaması aslında tek bir yapay zeka karakterinden ibaret değil. İçerisinde farklı alanlar için birden çok karakter var. Bunlardan Annie sizin her zaman müsait bir arkadaşınız gibi davranıyor. Luna ise farklı bir ses tonuna sahip ve sizin yapay zeka koçunuz olarak sizi motive etmeye yardımcı oluyor. Bro 9000 karakteri ise eğlenceli bir “kanka” modunda. Bunlardan başka süper kahraman Kira, Japon kültürü ansiklopedisi Emi, İngiliz Kralı Artur, Starline AI CEO’su Linus gibi karakterler de mevcut.


Şimdilik sadece iOS platformu için geliştirilen Annie iPhone 12 ve üstü telefonlarda 3D karakter de gösteriyor. Böylece karşınızdaki yapay zeka karakterinizle “görüntülü” görüşme yapmış oluyorsunuz. Daha eski telefonlarda “sesli görüşme” modunda çalışıyor.

Annie ile sesli görüşme yapılabildiği gibi yazarak da iletişim sağlanabiliyor. Annie’nin söylediklerini anlamakta zorlananlar için alt yazı seçeneği de mevcut. Sinema, hayat, kitap ve aklınıza gelebilecek her konuda uzun sohbetler yapabileceğiniz Annie ile sıkılmadan saatlerce pratik yapmak mümkün.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...