Ücretsiz Kütüphane Yazılımı Kitapi’nin mobil uygulaması KitPad yeni sürümüyle yayında

2015’ten beri kesintisiz bir şekilde hizmet vermeye devam eden ücretsiz kütüphane yazılımı Kitapi’nin mobil uygulaması KitPad yeni sürümüyle AppStore‘da yerini aldı.

İlk sürümü 2016’da yayına giren ve tablet uygulaması olarak geliştirilen KitPad’ın yeni sürümü hem iPhone hem de iPad’lerde kullanılabiliyor. Okullarda, belediyelerde, şirketlerde, evlerde, kısacası kütüphanenin olduğu her yerde kullanılabilen Kitapi’nin mobil uygulaması KitPad, üyelerin kitap ödünç alma işlemlerini kendi başlarına yapabilmesini sağlıyor.


KitPad ilk kurulduğunda ayarlar kısmından hangi kütüphane için hizmet vereceğine dair kayıt edilmesi gerekiyor. Bunun için Kitapi hesabınızdaki Ayarlar / Cihaz Kaydet sayfasındaki QR kodu KitPad’e okutmanız kafi.

Cihaz kayıt işlemi tamamlandıktan sonra KitPad’in menüleri aktif hale geliyor. Bu menüler sayesinde kütüphanenizdeki bir eseri aratıp hangi rafta olduğunu öğrenebilirsiniz. Ya da üye kimlik kartınızdaki QR kodu ve eserin arkasına yapıştırdığınız eserin QR kodunu okutarak ödünç alma işlemini tamamlayabilirsiniz. Ayrıca yine üye kimlik kartınızdaki QR kodu okutarak daha önce aldığınız eserleri teslim edebilir ya da süresini uzatabilirsiniz.

KitPad’in android versiyonu da yeniden yazılıyor. Mevcut KitPad’in android sürümünü buradan indirebilirsiniz.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...