Robotik kodlama ve ioT elektronikleri 20 yıllık tecrübeyle SAMM Market’te.

Robotik kodlama ve ioT (nesnelerin interneti) artık yolda yürürken bile duyabildiğiniz, anaokullarından teknoloji festivallerine kadar büyük bir yelpazeye hitap ediyor. Hobi elektroniğiyle başlayan macera artık ciddi projeler üreten festival tadında yarışmalarla, birbirinden ilginç ve kapsamlı prototiplerle ve sonrasında ciddi ürünlerle devam ediyor.

Ülkemizde robotik kodlama ve ioT ürünlerine ulaşabileceğiniz pek çok sanal ve fiziksel mağaza mevcut. Bunların arasında 20 yıllık geçmişiyle, Raspberry, Arduino, Micro:bit, Sparkfun, Adafruit, Kitronik gibi pek çok bilinen markanın resmi distribütörlüğünü de almış olan SAMM Market rekabetçi fiyatlarıyla da ön plana çıkıyor.


SAMM Market’te Anycubic, Wanhao, Mayku’dan Mattershaper’a kadar başlangıç seviyesinden profesyonel modellere kadar pek çok markada 3D yazıcılar ve bunların malzemeleri yer alıyor. Ayrıca yukarıda saydığımız markaların dışında Asus, STMicroelectronics, Texas Instruments, Silicon Labs, Infeneon, NXP gibi markaların da geliştirme kartları, sensörleri ve diğer komponentleri mağazada mevcut.

Robot setleri kategorisinde de yüzlerce ürün ve komponentin yer aldığı online mağazada her türlü elektronik ekipmanı çok uygun fiyatlarla bulmak mümkün. Ayrıca indirimli fiyatların olduğu “outlet ürünler” kategorisi de var.

Outlet ürünlerinden bir kaç örnek

Gebze Kocaeli merkezli teknoloji şirketi SAMM 2003 yılında 4 mühendis arkadaş tarafından kuruldu. Günümüzde 7000 m2 üretim alanında 37 mühendis, 153 çalışanla hizmet veren firma telekom sektöründe bağlantı çözümleri sunuyor ve Raspberry Pi ve farklı geliştirme kartlarının Türkiye distribütörlüğünü yapıyor.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...