Ücretsiz kütüphane otomasyonu Kitapi 1000. kütüphanesine ulaştı

15 Nisan 2015’te kurulan tamamen ücretsiz, sosyal kütüphane otomasyon yazılımı Kitapi 1000. kütüphanesine ulaştığını kendi blogundan duyurdu.

Daha çok okul kütüphanelerine yönelik bir çalışma olarak başlayan Kitapi 20 bine yaklaşan üye sayısı ile sadece okullarla sınırlı kalmayıp kişisel kütüphaneler, üniversite ve ilçe halk kütüphaneleri de dahil kütüphanesi olan bütün kurumlara hizmet verebilmektedir.


Adet olarak 1000. kütüphaneye erişen yazılımda aktif kütüphanelerin sayısının da yükselmesi için ilerleyen zamanlarda bir dizi yenilik getirmeyi planlıyor.

kilic_ortaokulu_kimlikler

Kütüphanelere ücretsiz blog hizmeti veren Kitapi öğrenci üyelerin öğretmen gözetiminde bu bloglara içerik oluşturmasını sağlıyor.

Bu bloglardan bazıları:

Kitapi sisteminde blogların tamamına buradan erişebilirsiniz.

Kitapi sisteminde kütüphaneler üzerinde özel QR kodlarının yer aldığı kimlik kartlarını kullanabiliyorlar. Ayrıca sisteme kayıtlı bütün kitaplar için de QR etiketleri basılabiliyor. Ekibinin hazırladığı iOS ve Android ortamları için geliştirilen ücretsiz Kitapi QR Reader uygulamaları ile üye kimlik kartları ve eserlerde yer alan QR etiketleri kolaylıkla okutularak kullanıcıların otomasyonu daha rahat kullanmalarına imkan veriyor.

 

 

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...