Türkiye’nin en büyük kuluçka merkezi YTÜ Teknopark’da açıldı

2014’de Yıldız Teknik Üniversitesi bünyesinde kurulan Yıldız Kuluçka, Davutpaşa ve İkitelli kampüslerindeki ofis alanlarıyla birlikte Türkiye’nin en büyük kuluçka merkezi oldu.

Kurulduğundan bu yana 150’den fazla girişime ve 200’den fazla projeye ev sahipliği yapan tesis bugün Davutpaşa Kampüsü Teknopark‘ındaki açılış töreniyle birlikte yeni ofis alanları, eğitim ve mentörlük programı, fiziksel ve sosyal imkanları girişimcilerin hizmetine sunuyor.


Açılışta Teknopark müdürü Prof. Dr. Mesut Güner ve Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bahri Şahin birer konuşma yaptı. Açılış kurdelasının kesilmesinde YTÜ eski rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek de bulundu.

yildiz_kulucka_acilis

Yıldız Kuluçka’da girişimcilerin iş fikirlerini büyütebilmeleri için ön kuluçka (6 ay), kuluçka (6+6 ay) ve post kuluçka (12 ay) süreçleri uygulanıyor.

Merkezde 3d yazıcı, akıllı ev ürünleri, mobil yazılım teknolojileri gibi çok çeşitli alanlarda yatırım alan veya yatırım bekleyen firmalar yer alıyor. Bunlardan biri olan Alya 3d yazıcıların üreticisi Katı Hal firması da etkinlikte büyük bir ilgi gördü.

Katıhal

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...