Siz bagajınızı taşımayın, Modobag sizi taşısın – video

Havaalanlarının ne kadar büyük olduğu malum. Elinizde bavul dakikalarca ordan oraya sürüklenirsiniz. Modobag ile oyunun kurallarını değiştirip bavulunuzu çekmek yerine onun sizin yükünüzü çekmesini sağlayabilirsiniz.

Kevin O’Donnel tarafından kurulan bu girişim Indiegogo kampanyasında hedeflenen tutarın % 527 kat üstüne çıkarak 263 bin dolar fon toplayan elektrikli bir valiz.


Öyle bir valiz ki sadece kendi yükünü taşımıyor. Çekinmeden üstüne oturarak, mini direksiyonunu tutup küçük pedallarına basarak güvenli bir hız limitinde hem yükünüzü hem kendinizi taşıtabilirsiniz.

Modobag’in Özellikleri

Kapalı alanda 8 km/s açık alanda 12 km/s hız yapabiliyor. 80 kiloluk bir sürücüyüyle 12 km mesafe gidebiliyor. 15 dakikada %80 sarj olabiliyor. Tam şarj süresi bir saati bulmuyor. Modobag’in kendisi 8 kg ağırlığında ve maksimum 117 kg taşıyabiliyor. Havaalanındaki el bagajı standartlarına uygun olacak şekilde imal edildiği için uçakta da yanınızda taşıyabiliyorsunuz.

modobag_smart_device

Bu akıllı ve marifetli çantanın özellikleri henüz bitmedi. Üzerinde dahili bir GPS cihazı bulunuyor. Böylece valizinizi kaybetme tehlikesi yaşamıyorsunuz. Ayrıca üzerinde tabletinizi, taşınabilir bilgisayarınızı, cep telefonunuzu yerleştirebileceğiniz küçük gözler bulunuyor. Gösterge panelindeki iki adet USB çıkışıyla akıllı cihazlarınızı sarj edebiliyorsunuz. Sadece bu bile bir bavul için harika bir özellik değil mi? Böylece havaalanında ya da otobüs terminalinde fellik fellik priz aramak zorunda kalmazsınız.

Bavulun kendi şarjı bittiğinde çaresiz değilsiniz. Normal bavullar gibi çekçek sapını kullanarak yolunuza devam edebilirsiniz.

Fiyatı?

Sadece bir bavul olarak bakarsanız Modobag’in fiyatı biraz tuzlu gelebilir. Indiegogo üzerinden Ocak 2017’de dağıtımlara başlanacak şekilde şuan 1199 $‘a satılıyor. Fakat sizin de gördüğünüz gibi Modobag aslında yük taşıyabilen elektrikli bir scooter sayılır. Bu fiyatı ona göre değerlendirmek gerekir.

modobag-1

Modobag’i sadece havaalanı gibi kapalı alanlarda değil, dışarıda da çok rahat kullanabilmek mümkün. Ürünün tanıtım çalışmaları sırasında daha önce herhangi bir elektrikli scooter ya da segway gibi araçları sürmemiş kişiler tarafından da çok rahat kullanılabildiği görülüyor.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...