Samsung, kulaklık girişini kaldırdığı için iPhone ile dalga geçtiği videoları YouTube’dan kaldırdı

Samsung, akıllı telefon reklamlarında uzun süredir Apple’ı trollemekle meşgul. Ancak Güney Koreli firma bir zamanlar dalga geçtiği iPhone özelliklerinden birini klonladığı için bu reklamların videolarını sessizce YouTube’dan silmiş görülüyor.

Samsung, geçtiğimiz Çarşamba günü Note 10’u duyurdu ve tıpkı piyasadaki diğer yeni cihazlarda olduğu gibi Note 10’da da 3.5 mm’lik kulaklık jakı olmadığı açıklandı.


Samsung Galaxy Note 10 modellerinde 3.5 mm kulaklık girişi bulunmuyor.
Samsung’un 2017’de iPhone ile dalga geçtiği reklamdan bir kare.

Samsung, 2016’da iPhone 7’yle birlikte 3.5 mm kulaklık girişini iptal eden Apple’la dalga geçmek için 2017’de “Growing Up” başlığı altında reklam videosu yayınlamıştı. Videoda USB Type C girişiyle kullanılabilen eski kulaklık girişi de vurgulanmıştı.

Busines Insider, söz konusu reklamların 1.8 milyon abonesi bulunan Samsung Mobile USA YouTube kanalının sayfasından kaldırıldığını tespit etti. Ayrıca 3.8 milyon abonesi bulunan Samsung ana kanalında da videolar artık bulunmuyor. Bizim incelemelerimizde Samsung Peru, Samsung Danimarka gibi kanallarda video hala mevcutken, Samsung Türkiye sayfasında da yer almadığı gözlendi.

Kaynak: Business Insider

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...