Gmail yakında büyük bir tasarım yeniliğine gidecek

Google G Suite müşterilerine e-posta göndererek yeni bir Gmail sürümünün yolda olduğunu haber verdi. Normalde bu e-postanın “müşteri gizliliği” çerçevesinde kalması gerekiyordu(!) ancak doğal olarak her tarafa yayıldı ve pek çok yerde haberi çıktı. Google bu güncellemeyi doğruladı.

G Suite müşterilerine gönderilen e-postada çok fazla detay yoktu ama yine de bazı başlıkları çıkarmak mümkün:


  • Web’de Gmail’e yeni ve temiz bir bakış
  • Google Takvim gibi G Suite uygulamalarına Gmail’den kolayca erişim
  • Web’de -mobilde olduğu gibi- Akıllı Yanıt
  • E-postaları “erteleme” ve gelen kutunuzda yeniden görünme seçeneklerini belirleme
  • Çevrimdışı desteği

Google bu özelliklerin öncelikle G Suite müşterilerine önceden dahil olma programının (Early Adopter Program/ EAP) bir parçası olarak ulaşacağını, ancak kişisel Gmail hesapları için de ileride kullanılabilir olacağını belirtiyor. Geçen yıl Takvim’in yeniden tasarlanması sürecinde olduğu gibi, başlangıç ​​için bir beta sürüm olarak kullanıma açılabilir.

Çevrimdışı desteğin ise Haziran 2018’e hazır olması bekleniyor. Google, daha önce büyük oranda Chromebook’ları hedefleyen Chrome uygulamalarının Web uygulamalarına dönüştürüldüğünü duyurmuştu. Bu, internet bağlantısı olmadan bazı e-postaları ve taslakları okuyabileceğiz demek oluyor.

Yeni tasarımın tam olarak ne zaman kullanıma sunulacağı belli değil, ancak 8-10 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek Google I / O etkinliğinden önce olması bekleniyor.

Kaynak: TNW

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...