Konuştuğunuz konuyu anlayan video mesaj uygulaması: Tribe – video

Video mesaj uygulamaları eğlenceli olsa da henüz telefonlarımızda kalıcı bir yer işgal etmiyor. Hala Facebook Messenger, WhatsApp gibi yaygın uygulamaları kullanıyoruz. Ancak video chat uygulamaları da boş durmuyor. Daha fazla kullanılabilmeleri için yeni özellikler geliştiriliyor. Tribe de bunlardan biri.

Tribe video mesaj uygulamasının farklı bir yaklaşımı var. 2016’nın başlarında kurulan şirket ilk uygulamalarında arkadaş listenizdeki kişilerin yüzünde yer alan bir butona basılı tuttuğunuzda hızlı bir şekilde o kişiye video mesaj göndermenizi sağlıyordu. Tribe ile bu deneyimi daha başka bir seviyeye taşımış görünüyorlar.


Augmented Messaging / Artırılmış Mesajlaşma” ismini verdikleri bu teknikte uygulama video mesajdaki sesi algılayıp konunun ne olduğunu anlamaya çalışıyor ve buna göre kullanıcıya hazır bazı seçenekler sunuyor.

Örneğin; konuşma esnasında Tim Cook gibi meşhur birinden bahsediyorsanız ekranda bu kişiye ait daha detaylı bilgilere ulaşabileceğiniz bir link, Twitter hesabı ve resmi web sitesi görünüyor.

Uygulamadaki ses algılama sistemi konuşma esnasında geçen filmler, markalar, müzikler hakkında da pek çok seçenek sunuyor. Ayrıca eğer muhabbet sırasında kahve içmek, buluşmak gibi cümleler geçiyorsa otomatik olarak hem sizin için hem de muhatabınız için takvimde bunla ilgili etkinlik oluşturma seçenekleri çıkıyor.

Uygulamanın tam olarak nelere entegre olduğu konusunda net bir bilgi yok. Türkiye uygulama mağazalarında da yer alan uygulamayı indirip denedik ancak konuştuğumuzdan pek bir şey anlamadı.

tribe-ekran-0

tribe-ekran-1

tribe-ekran-2

Tribe uygulamasını App Store ve Google Play mağazalarından indirebilirsiniz.

Kaynak: TNW

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...