İHA Muhabir uygulaması ile videolarınız haber olsun, siz ödül kazanın

Doğru habere ulaşmak, hızlıca ulaşmak yüz yıllardır herkesin ilgisini çeken bir konu. Peki haber üretmek? Günümüz teknolojisi sayesinde cep telefonu ile haberi yakalayıp görüntülü olarak iletmek artık çok kolay. İHA Muhabir uygulaması tam bu iş için biçilmiş kaftan.

İHA Muhabir çok basit bir arayüzle gönüllü muhabirlerden gelecek videoları hızlı bir şekilde İhlas Haber Ajansı’na aktarmayı sağlayan bir mobil uygulama.


Vatandaşlardan gelen videolar cep telefonuyla çekildiği için genelde dikey olarak çekiliyor ve TV yayıncılığında bu büyük bir problem teşkil ediyor. İHA Muhabir bunun önüne geçebilmek için sadece yatay ekranda çalışıyor. Dikey moddayken kullanıcıyı uyarıyor. Sade bir arayüze sahip olan uygulamada karmaşık menüler, eski kayıtlar gibi hiç bir unsur yok. Tek amaç bir an önce olayın videoya çekilip süratle İHA’ya aktarılması.

Uygulamayı kurup ilk kez çalıştırdığınızda kayıt formunu doldurup cihazınızı kaydetmeniz gerekiyor. Telefonunuza gelen SMS şifresi ile kayıt işlemi kolaylıkla hallediliyor. Ayrıca uygulamaya kameraya ve konum bilgisine erişim izni de vermeniz gerekiyor. Çektiğiniz videolar uygun sıkıştırma formatıyla sıkıştırılıp İHA’ya gönderilecek ve 24 saat sonra kendi fotoğraf rulonuzda da görülebilecek.

Videolarınızdan ödül kazanabilirsiniz

Gönderdiğiniz videolar haber değeri taşıyorsa resmi kaynaklarca teyit edildikten sonra servis edilecek ve İHA tarafından haftanın haberi veya ayın haberi kategorilerine girerse ödül kazanabileceksiniz.

Görüntülerin servis edilip edilmeyeceğine İHA Yayın Kurulu karar verecek. Gayri ahlaki ve kanuni sınırlamaların altındaki görüntüler servis edilmeyecek.

iOS platformunda yayında olan İHA Muhabir uygulamasının Android sürümü de geliştirilmek üzeredir. Uygulamanın detaylı broşürüne buradan ulaşabilirsiniz.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...