Modüler ve şık görünümlü bir masaüstü PC: HP Elite Slice – galeri

HP’nin yeni ve modüler masaüstü bilgisayarı HP Elite Slice çok şık bir görünüme sahip. Geleneksel masaüstü bilgisayarlardan tamamen ayrı bir çizgiye sahip olan bu PC Apple’ın Mac mini modelini andırsa da modüler olması nedeniyle aralarında büyük bir tasarım farkı var.

Bang & Olufsen imzalı bir hoparlör modülüne sahip olan bilgisayarda üst üste katlar şeklinde eklemeler yapılarak cihazın yetenekleri artırılabiliyor.


Modüler bilgisayar konusunda Lenovo da Thinkpad Stack ismine bir ürün geliştirmişti ancak HP’nin tasarımının çok daha şık olduğu aşikar.

Lenovo Thinkpad Stack

Lenovo Thinkpad Stack

Elite Slice iş ve ofis kullanımı için tasarlanmış bir ürün ve taban fiyatı 700 dolar olarak belirtiliyor. Üzerinde 6. nesil Intel Core i7 işlemci bulunuyor ve Windows 10 Pro işletim sistemine sahip. Üzerinde USB 2.1 Type-C, USB 2.0, Display Port ve HDMI bağlantıları mevcut. Ana ünite üzerinde ethernet, kulaklık ve mikrofon bağlantıları da mevcut. Entegre ikili mikrofon da bulunan PC’de parmak okuyucu opsiyonel olarak sunuluyor.

Cihazın modüler yapısı biraz ilginç. Her modülün alt kısmında HP Slice Connector adı verilen USB C benzeri bir port mevcut. Bu port sayesinde modül katları birbirleriyle bağlanabiliyor. Böylece HP’nin anlaşmalı firmalarla birlikte ürettiği hoparlör, optik okuyucu gibi modülleri sisteme ekleyebiliyorsunuz.

HP Elite Slice için 2017’den itibaren kablosuz şarj ünitesi de sağlayacak. Böylece uyumlu cihazların bilgisayarın üzerine bırakılarak sarj olmaları sağlanılabilecek.

Kaynak: Engadget

Hasan Civelek

BT Magazin'in kurucusu. Kitapi kurucu ortağı. Elektronik Mühendisi. 2001'den beri PHP üzerine çalışıyor. Ubit AŞ.'de Ar-Ge direktörü ve PHP/iOS uygulama geliştiricisi olarak görev yapıyor. 2010'dan beri blogger.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...