Google Street View için koyunlardan sonra yürüyüşçüler görev yapacak

Google’ın harita üzerinde sokak görünümü sunduğu Street View uygulaması İngiltere ve İzlanda arasında bulunan Faroe Adaları‘nda hizmet vermediği için Durita Dahl Andreassen isimli turizmci dikkat çekici bir proje başlattı.

Bir koyunun üzerine güneş enerjisi ile çalışan 360 derece video kamera ekipmanı bağlayan Andreassen elde ettiği kayıtlarla daha çok çayırlar vardı. Yine de proje Google’ın dikkatini çekmeyi başardı. Google Faroe Adaları’nda StreetView çalışması için ekipman sağlamaya karar verdi.


Faroe Adaları Turizm ofisine Trekker, 360 derece kameralar ve kurulum için bir personel gönderildi. Bu ekipmanlar kamyonet, bisiklet, sırt çantası, kano, at ve hatta el arabasına bile monte edilebiliyor. Turizm ofisi adanın sokak görünümü haritalaması için katkı sağlamak isteyen turistlere bu ekipmanları verebilecek.

Kaynak: Engadget | Log

Hasan Civelek

BT Magazin'in kurucusu. Kitapi kurucu ortağı. Elektronik Mühendisi. 2001'den beri PHP üzerine çalışıyor. Ubit AŞ.'de Ar-Ge direktörü ve PHP/iOS uygulama geliştiricisi olarak görev yapıyor. 2010'dan beri blogger.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...