Logitech’in yeni faresi üç bilgisayar için ayarlanabiliyor

Eskiden yani kablolu klavye ve farelerden başka alternatif yokken KVM (Klavye, Video, Mouse) Switchler meşhurdu. Çok sayıda bilgisayarı aynı masaüstünde kullanmak ihtiyacı duyanlar her birine ayrı klavye, fare ve monitör bağlamamak için tek bir switche bağlı bu ekipmanları üzerindeki anahtarla analog olarak değiştirip kullanabiliyordu. Artık devir değişti. Kablosuz cihazlar kendi üzerinde taşıdıkları minik anahtarlarla ayrı bilgisayarlar için iş görebiliyorlar. Logitech M720 Triathlon isimli yeni ürün de bu yeteneğe sahip bir fare.

Birden fazla bilgisayara bağlanabilen kablosuz bir farenin kullanım alanının sınırlı olduğu düşünülebilir. Ancak günümüzde sadece iş değil ev kullanımı için dahi böyle bir fare kullanışlı olabilir. Mesela televizyona sürekli bağlı bir bilgisayarınız varsa bu ürün sayesinde hem laptopunuzda hem de tv-bilgisayarınızda aynı fareyi kullanabilirsiniz.


Logitech M720 Triathlon 70 dolar fiyatıyla biraz tuzlu görünse de ihtiyacı olan kişiler için iyi bir çözüm olarak görünüyor. Üzerindeki anahtar tuşu sayesinde kolayca bilgisayarlar arasında geçiş yapılabiliyor. Fare ile bilgisayar arasındaki bağlantı Logitech’inUnifying Receiver veya doğrudan Bluetooth ile sağlanıyor. MacOS, Windows, Chrome, Android ve Linux işletim sistemleriyle uyumlu olan farede iki AA pil kullanılıyor.

Bu özelliğe sahip bir klavye ile birlikte satılıyor olmaması tek kötü yanı diyebiliriz.

m720 triathlon mouse

Kaynak: Engadget

Şahika Civelek

2007'den beri KadınSanat bloggeri. Tasarlar, çizer, boyar...

Bunlar da hoşunuza gidebilir...