Google Android-N 4. önizleme sürümünü yayınladı

Android-N önizleme

Google mobil işletim sisteminin henüz adı konmamış yeni sürümünün 4. önizlemesini yayınladı.

Bu sürümde öncekine nazaran çok fazla yeni içerik yok. Bununla birlikte bu önizlemenin asıl önemli hususu içerisinde geliştiricilerin merakla beklediği Android-N SDK‘nın final sürümü yer alması. Şirket API’nin artık tamamlandığını ve Android-N çıkana kadar değiştirilmeyeceğini taahhüt ediyor. Böylece geliştiriciler Android-N bu yaz yayınlanmadan evvel uygulamalarını hazırlayabilecekler.


Google I/O etkinliğinde belirtildiği üzere Android-N’in beta kalitesinde günlük kullanım için uygun olduğu kabul ediliyor. Android-N’in önceki önizleme sürümleri de oldukça stabildi. Bu nedenle Google 4. önizlemede herhangi bir yeni nesil Nexus telefon sahibinin hantal yükleme problemleriyle uğraşmadan bu önizlemeyi kullanmasına izin veriyor.

Eğer bir Android geliştiricisi iseniz şimdi çoklu pencere desteği, bildirilere doğrudan cevap verme gibi Android-N’nin yeni özelliklerini test etmenin tam zamanı. Bu sürümle gelen Google Play beta özellikleri de kullanıcılardan geri besleme almayı oldukça kolaylaştırıyor.

Kaynak: TechCrunch

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...