Facebook Messenger’ın yeni gizli oyunu top sektirme

Facebook Messenger Futbol Oyunu

Facebook Messenger‘ın yeni bir gizli oyuna daha sahip oldu: Futbol topu sektirme.

Oyunu aktif hale getirmek için emojilerden futbol topunu seçip karşı tarafınıza göndermeniz ve sonra topun üzerine dokunmanız gerekiyor.


Bu oyun biraz bağımlılık oluşturabilir. Oyun ekrandaki futbol topuna dokunduğunuzda top hafifçe yukarı zıplıyor. Amacınız top yere düşmeden parmağınızla tekrar tekrar dokunarak en fazla sektirme sayısını elde etmek. Top yere düşünce maalesef skor sıfırlanıyor.

Facebook Messenger’da başka oyunlar da mevcut. Yine emojilerden basketbol topunu karşı tarafa gönderip topun üzerine dokunduğunuzda bir basket atma oyunu ortaya çıkıyor. Burda da amacınız tabi ki topu potaya isabet ettirmek.

Bunların dışında bir de satranç oyunu mevcut. Mesajlaşma ekranında muhatabınıza “@fbchess play” yazdığınızda basit bir satranç tahtası çıkıyor. Çok fazla bir şey beklemeyin çünkü yazışarak muhatabınızla satranç oynayabiliyorsunuz. Oyunun kurallarını “@fbchess help” yazarak görebilirsiniz.

Messenger mesaj ekranında @ işaretini kullandığınızda @fbchess dışında bir de @dailycute seçeneği çıkıyor. Bu bir oyun değil. Buna tıkladığınızda ekranda rastgele sevimli hayvancık fotoğrafı servis edildiğini düşünüyoruz fakat bu özelliği tam test edemedik. Önizleme fotoğrafına tıkladığımızda mahkeme kararıyla engellenmiş bir sayfaya ait olduğu görülüyor.

facebook_mahkeme_karari

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...