Geleceğin not defteri Outliers Notebook not alma deneyiminizi değiştirecek

Bilgisayarın ve son yıllarda akıllı telefonların hayatınıza girmesiyle yazı yazma yeteneğinizin köreldiğini hissettiğiniz oldu mu? Teknolojinin gelişmesiyle pek çok şey gibi yazı yazmak da ihtişamlı günlerini geride bıraktı. Fakat bu yeteneğinizi geri kazandıracak, üstelik sizi teknolojiden de koparmayacak bir ürün var: Outliers Notebook.

Not alma deneyiminizi kolaylaştırmak ve aldığınız notları daha erişilebilir kılmak üzere bir mobil uygulamayla birlikte kullanılabilecek şekilde tasarlanmış bu defter, beraberinde gelen özel kalemi sayesinde tekrar tekrar kullanılabiliyor.


Defterinizde arama yapın

Defter üzerinde aldığınız notları mobil uygulamasıyla kolayca tarayıp çeşitli anahtar kelimelerle etiketler ekleyerek ilerde notlarınızı arayarak bulabilirsiniz. Dijital dünyanın en önemli araçlarından biri olan arama özelliği fiziksel dünyamızda da keşke daha çok mümkün olsa değil mi.

Defterin her yaprağında sağ alt köşede o sayfayı gösteren kare-kod simgesi mevcut. Böylece mobil uygulama üzerinden sayfayı taradığınızda otomatik olarak hangi sayfanın tarandığı belli oluyor.

Outliers uygulaması hem iOS (iPhone / iPad) hem de Android platformlar için mevcut.

Her yaprağın sol üst köşesinde günlük kahve-su tüketimini işaretleyebileceğiniz alanlar mevcut. Çok güzel düşünülmüş bu detayda sanki bir şey unutulmuş: Çay!

Burda ince belli çay bardağı detayı olsa güzel olmaz mıydı?

Defteriniz doldu mu? Silin ve tekrar kullanın

Outliers Notebook’u beraberine gelen özel mürekkepli kalemi ile kullandığınızda defteriniz hiç bitmiyor. Isıya maruz kaldığında silinen bu mürekkep defteri tekrar tekrar kullanmanıza imkan sunuyor. Kullanırken sıradan bir tükenmez kalemden farklı görünmeyen bu kalemin ucundaki silgi kısmını yazıya sürtünce gerçekten mürekkebin silinip gittiğini görüyorsunuz. Bütün defteri kolayca silmek için yapmanız gereken şey defteri bir bardak suyla birlikte mikrodalga fırında 800 W ısıda 1 dakika kadar tutmak. Defteriniz pırıl pırıl olacak.

Tekrar kullanılabilme özelliği nedeniyle Outliers Notebook sıradan ajandalardan ayrılıyor. Üzerinde aylık ve yıllık plan yapabileceğiniz özel sayfalar mevcut ama herhangi bir tarih yer almıyor.

Aylık plan sayfalarını istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Herhangi bir tarih bilgisi yer almıyor.

Outliers sitesinden defteri Executive, Açık Gri, Koyu Gri, Lacivert, Bubble Gum, Baby Blue, Cotton Candy, Kırmızı, Mor, Yeşil, Siyah, Turuncu olmak üzere çeşitli renk seçenekleriyle almak mümkün. Ayrıca kalem de bağımsız olarak turuncu, yeşil, mavi renklerde sunuluyor.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...