Elektrikli otomobil markamız Togg Sedan otomobilini CES 2022 fuarında tanıttı

Bu yıl içerisinde fabrikasını tamamlayıp üretime geçecek olan yerli elektrikli otomobil markamız Togg sedan otomobil modelinin son halini Amerika’daki CES 2022 fuarında tanıttı. Togg CEO’su Gürcan Karakaş’ın açılış konuşmasının ardından tanıttığı sedan modeli 2 yıl önceki ilk konseptinden oldukça farklılık gösteriyor.

Togg’un ilk andan itibaren sadece bir otomobil değil bir teknoloji ürünü oluşturduğunun altını çizen Karakaş bu nedenle CES 2022’yi tercih ettiklerini belirtti. Yenilenen modelde ön ızgara bölümündeki dijital aydınlatmalar çok dikkat çekiyor. B sütunu bulunmayan dört kapılı aracın arka kapıları önlere göre simetrik olacak şekilde açılarak geniş bir giriş alanı sunuyor.


Togg sedan tek ve çift motorlu versiyonlarla üretilecek. Tek motorlu modeli 200 beygir, çift motorlu modeli 400 beygir gücünde olacak. Hızlı şarj ile 30 dakikada %80 batarya doluluğuna erişebilen araçlar maksimum 500 km menzil sunabilecek. Togg sedanın 0’dan 100 km hıza ulaşması 4.8 saniye olarak sunulurken maksimum sürati 180 km/s olarak sınırlandırılılıyor.

Baştan başa ekranlarla kaplı kabin konsolu Togg’un C SUV modeline oldukça yakın. Araç kumandaları da orta kısımdaki ayrı bir dokunmatik ekran üzerinden yapılıyor. Tanıtılan modelde arka kabinde de iki koltuk arasında benzer bir kumanda ekranı yer alıyor.

Konuşmasında Gemlik’teki fabrika çalışmalarının da bitmek üzere olduğuna değinen Gürcan Karakaş Togg’un Avrupanın en temiz boyama ünitesine sahip olduğunu ifade etti.

Fuarda TRT’ye röportaj veren CEO Gürcan Karakaş’ın duygulandığı anlar kameraya yansıdı.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...