Digitürk bayileri İnternet aboneliğinizin süresi doldu bahanesiyle telefonla müşterileri kandırarak avlamaya mı çalışıyor?

Digitürk’e şikayet üstüne şikayet yağıyor. Sosyal medyada ve sikayetvar.com‘da yer alan paylaşımlar gösteriyor ki Digitürk bayileri telefonla potansiyel müşterileri arayarak “İnternet taahhütünüz bitti, yeni kampanyamızda Digitürk aboneliği veriyoruz” şeklinde tüketiciyi yanıltıcı bilgi vererek kandırmak kaydıyla abonelik kazanmaya çalışıyorlar.

Kendi internet sağlayıcısının bir kampanyası olduğuna ikna olan kullanıcılar telefonla bu abonelik işlemini kabul edip gelen SMS mesajındaki onay linkine tıkladıklarında abonelik işlemi tamamlanmış oluyor. Çift fatura kapılarına dayandığında ise durum ortaya çıkıyor.


Kullanıcıları arayan bu kişiler “mevcut İnternet aboneliğinizin süresi bitiyor, aboneliğinizi yenilerken yanında Digitürk’ü de alırsanız fiyat şu şekilde olur” deyip kişinin hali hazırda kullandığı İnternet firmasının adını da zikrederek daha inandırıcı olmaya çalışıyorlar ve bunu başarıyorlar.

Şikayetçilerden biri sosyal medyada yazdığı mesajda ailesinin gelen çift fatura üzerine hem İnternet servis sağlayıcılarını hem de Digitürk’ü aradığını ve söz konusu şirketler arasında bir iş ortaklığı olmadığı cevabını alarak Digitürk bayilerinin böyle bir çalışma yapmış olabileceğini öğrenmişler.

Bir başka şikayetçi kendi İnternet sağlayıcısını aradığında “bizim böyle bir kampanyamız yok. Olsa bile biz kendi ürünümüz olan platformu size teklif ederiz, Digitürk’ü değil.” cevabını vermiş.

Digitürk’ün marka değerini zedeleyen bu kötü niyetli kişileri yapılan haksız abonelikler üzerinden takip edip gerekli yaptırımı bu bayilere uygulamaya davet ediyoruz.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...