Ekran çıktınızı TinyGrab ile anında buluta gönderin

Tiny Grab ile ekran çıktınızı anında buluta gönderin

Bilhassa ofis ortamında sık sık ekran çıktıları alınıp paylaşmak gerekir. Email üzerinden göndermek demode oldu, üstelik çok yavaş ve zahmetli.

Eskiden bir email gelsin diye camdan postacı kollayan çocuklar gibi bekleşirken şimdi mail kutusunu boş görmek çalışanların en büyük arzularından oldu.


Ekran çıktılarını kişisel ya da kurumsal mesajlaşma servisleri ile muhatabımıza göndermek de iyi bir çözüm gibi ama keşke daha da hızlı ve zahmetsizi olsa..

İşte bundan iyisi Şam’da kayısı dedirtecek, bu dertlerinizi sona erdirecek uygulama: TinyGrab.

Mac ve Windows platformları için hazırlanmış TinyGrab’ı bir kere kurup unutuyorsunuz.

Ekran çıktısı aldığınız anda küçük bir pencere ile “göndereyim mi?” diye soruyor. Bu minik pencerede isterseniz ekran çıktısı hakkında başlık ve detay girebiliyorsunuz. İstemezseniz doğrudan gönderme butonuna basıyorsunuz. Dosyanızı buluta gönderdiği gibi linkini de hemen panoya (clipboard) kaydediyor. Böylece istediğiniz yere anında linkini yapıştırabiliyorsunuz.

TinyGrab ekran çıktılarını ön tanımlı olarak kendi bulut servisine gönderiyor. Fakat dilerseniz ayarlardan FTP, Amazon S3 veya Rackspace bilgilerinizi girerek bu servisleri de kullanabilirsiniz.

Uygulamanın iOS versiyonu da var ama Türkiye App Store’unda maalesef bulunmuyor.

TinyGrab ile ekran çıktısını anında buluta gönderin

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...