Babası mı süper kahraman yoksa oğlu mu? – video

Kişisel videolarda Holyvood filmlerini aratmayan 3d görsel efektlerin kullanımı yıllar öncesine dayanıyor. Jeep’iyle otoyala inen uçak videosunu hatırlayanlarınız vardır.

Akıllı telefonların piyasaya çıkıp 10 yıl içerisinde 64 bit işlemciye varıncaya kadar güçlenmesi sayesinde artık uzun render sürelerine gerek kalmaksızın kamera uygulamaları ile anında eğlenceli görsel efektler yapmak mümkün hale geldi.


Daha profesyonel ellerden çıkan uygulamalar da mevcut. Mesela Lost, Person of Interest, Star Trek gibi yapımlarla tanıdığımız J. J. Abrams’ın şirketi Bad Robot’un Action Movie FX iOS uygulaması bunun en iyi örneklerinden.

Yazımızın konusu olan YouTube video kanalı ise kişisel videolarda çıtanın ne kadar yükselebileceğini gösteriyor.

DreamWorks Animation ve Walt Disney Animation Studios gibi büyük firmalarda çalışmış görsel efektler konusunda uzman bir baba olan Daniel Hashimoto Adobe After Effects yardımıyla oğlunu süper kahraman gibi gösterdiği kısa videolar çekerek Action Movie Kid isimli bir YouTube kanalı oluşturmuş.

2014’de başlayan serinin 3 dakikalık ilk videosu 46 milyondan fazla izlenmiş. Her bölümde ışın kılıcından dev robotlara ve mağma, deniz fırtınası gibi afetlere kadar harika görsel efektler bol bol kullanılmış.

Minik çocuğun hayal dünyasını ekranda da olsa gerçeğe dönüştürebildiği için asıl süper kahramanın kim olduğu zamanla anlaşılacak gibi görünüyor.

action_movie_kid

 

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...