Salonunuzdan geleceğe uzanan asansör

İngiliz firması Terry Lifestyle asansör sektöründeki 40 yıllık tecrübesiyle salonunuzda dahi kullanabileceğiniz minik asansörler üretiyor.

Çok katlı evlerde bilhassa engellilerin merdiven tırmanmaları meşakkatli veya imkansız olduğundan bu gibi durumlarda asansörün faydalı olacağı kesin.


Müstakil yapılarda binanın projesinde olmayıp sonradan ilave edilen asansörler genelde binanın dış duvarına bitişik, görüntüyü de bozacak şekilde hazırlanıyor. Terry Lifestyle asansörleri ise neredeyse küçük şık bir vitrin görünümünde ve kullanılmadığında duvardaki kızağından başka bir yer kaplamıyor.

İçinde minik, katlanır bir tabure de yer alan asansörde yürüme veya ayakta durma problemi yaşayan kişiler rahatlıkla asansörü kullanabiliyor. Firma ayrıca tekerlekli sandalyenin sığabileceği daha farklı ebatlarda asansörler de üretiyor.

Web sitesinde fiyat konusunda net bir bilgi verilmemiş. Bunun nedeni olarak asansörlerin butik olarak üretileceği binanın yapısına ve ihtiyaçlara göre şekillenmesi gösterilmiş.

Asansör gibi gürültülü, karmaşık ve büyük yer kaplayan bir mekanizmanın sağlam bir inovasyonla özel bir tüketici kitlesine yönelik sade ve şık bir şekilde sunulması bence ülkemizdeki firmaların da örnek alması gereken bir örnek.

Ülkemizde teknoparklarda yer alan Ar-Ge firmalarının benzer çalışmalarını da yayınlamak isteriz.

terry_lifestyle_ornek

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...